Ових дана испратили смо генерацију коју је 2020. године уписала први разред наше школе. Као првацима, није им било лако, а околности у којима су стасавали нису им ишле на руку. Њихови први кораци на том путу били су нешто другачији, јер их је  пратила пандемија ковида и нешто измењени режим наставе. На крају четвртог разреда, у свечаној сали, ипак видимо насмејане и срећне младе људе, спремне за живот и даљи пут. Ту смо да их последњи пут охрабримо, похвалимо, оружамо надом и стрпљењем за оно што их чека. За оне најбоље припремили смо и награде. Желимо да знају да њихов труд није био узалудан. Похвалили смо све, јер су показали да су добри и пожртвовани људи, који ће, осим знања, надамо се, из ове школе понети не само лепе успомене већ и чврсте принципе као темељ своје моралности.

Много успеха у животу и даљем школовању најбољим матурантима пожелела је педагогица школе Сања Коцић Маркакис на почетку церемоније. Само речи хвале имала је за   најбољег ученика ове генерације Милоша Радовановића, ученика четвртог један,  за кога је, између осталог истакла, да никада није било убедљивијих и бројнијих резултата од како се у овој школи додељује признање „ђак генерације”. Ученику је за изузетне резултате постигнуте у току протекле четире године уручена и награда.  Осим вуковаца, укупно 15 њих, који су показали озбиљност и свестраност у раду, похваљени су и  награђени ученици: Марко Аранђеловић, ученик четвртог четири и ученик Алекса Божић, ученик четвртог три, који се     у протекле четири године изузетно залагао у раду Ђачког парламента, а посебно био успешан у пројектним активностима школе.  Висока школа „Академија за пословну економију”, са седиштем у Чачку и консултативним центром у Лесковцу, наградила је стипендијама двоје матураната: Луку Илића и Александру Микић. Њима  ће на овај начин  бити омогућено даље школовање на основним студијама.

Драги матуранти, срећно вам било! Желимо вам да остварите све о чему сте у клупама ове школе сањали!

Ваши наставници, упосленици и управа школе