Месец мај је у знаку многобројних промотивних активности наше школе. Најбољи начин за промоцију школе су успеси ученика, којих је у протеклом периоду било много.  Са успесима ученика и наставника, многобројним ваннаставним и пројектним активностима у којима смо учествовали у  неколико протеклих недеља упознали смо и осмаке основних школа Јабланичког округа. Професори су са ученицима правно-пословног смера посетили све градске и већи број основних школа из околине града и информисали ученике завршних разреда о образовним профилима школе, иновацијама у раду, при чему је фокус на активностима ученика и остваривању њиховог потенцијала. У промоцији школе учествовали су професори опшеобразовних и стручних предмета, који су  одговарали на многобројна  питања ученика. Нашу школу сјајно су представиле ученице четвртог разреда Маша Пешић и Јелена Станимировић, које су у разговору са осмацима успеле да нашу школу представе у најбољем светлу. Посећене су све градске школе, затим основне школе у Власотинцу, Грделици и Бојнику, Вучју, Предејану, а онда и основне школе у Шишави, Гложану, Орашцу, Грабовници, Манојловцу, Братмиловцу, Турековцу. На наше задовољство, велики  број ученика осмог разреда показало је интересовање за упис у нашу школу, уверени у то да ће им наша школа омогућити да се развију лично и професионално у жељеном смеру, те им овом приликом желимо добродошлицу!