Представници наше школе 9. октобра присуствовали су  Петом бизнис форуму у Лесковцу.  Овакви скупови су спој визија, лидера и инвестиција у региону. Овогодишњи  догађај, под називом „Снага промене“, окупио је 12 изузетних предавача, попут Николе Марјановића, Предрага Марковића, Марка Матановића, Мирославе Панић и др. и изложено је исто толико тема, а неке од њих  биле су  Програми бесповратних и средстава подршке за мала и средња предузећа, Типови личности међу предузетницима, Важност личног бренда у бизнису. Бројне иновације, алати и технике уз помоћ којих је могуће унапредити своје бизнис стратегије само су неки од разлога зашто је важно и неопходно укључивати се и пратити овакве садржаје. Подсећања ради, ми као школа учествујемо од самог почетка с обзиром да је оснивачица „Пословних вештина“ и креатор овог бизнис форума Ивана Петковић била наша ученица. Форуму су присуствовали директорка, пет професора и три ученице. Осим што је значајан за информисање и презентовање новитета, овакав  скуп уједно је место за размену бројних идеја, за умрежавање са водећим привредницима и праћење свих других  релевантних актуелности из предузетничког света.