У уторак 21. 5. 2024. године одржан је угледни час из предмета из предмета Правни поступци, који је припремила и одржала професорка правне групе предмета Костадинка Петровић. Наставна јединица угледног часа била је Главни претрес у кривичном поступку, а час је одржан у одељењу III-5 у присуству директора, педагога, психолога и 10 колега. На овом  часу, који су сви присутни оценили као изузетно успешан, одлично припремљен и вођен, акценат је био на симулацији судског процеса, а реализацији часа претходио је опсежан и темељан истраживачки рад ученика, који су показали колико је тимски облик рада, као облик у коме јачају сарадничке компетенције ученика, значајан у модерној педагошкој пракси. Једна од иновација која је примењена јесте симулација судског процеса, чиме су ученици постављени у активну улогу,  а знања које су на овом часу стекли, као истраживачи и ствараоци, постала су функционална. Методом играња улога, која је коришћена у главном делу часа, постигнуто је не само то да ученици лако и спонтано усвоје знања, већ и да развију комуникативне вештине и испоље свој глумачки дар. Иако ова симулација није могла бити одржана у судским просторијама, сви присутни осећали су се као да су на суду и посматрају прави претрес у једном кривичном поступку. Игролика настава, у споју за проблемско-истраживачким приступом у обради једне прилично озбиљне наставне јединице учинила је да процес учења постане радост откривања. Било је задовољство присуствовати једном оваквом часу! Честитамо колегиници и ученицима на озбиљности и преданости коју су показали и надамо се да ће овај час бити само један у низу часова на којима ће бити показани бенефити  вршњачког учења!