Акција добровољног давања крви под слоганом Дајте крв-спасите зивот, ваших 5 минута је некоме цео живот одржана је у Економској школи 25.04. од 11-12:30 часова заједно са Гимназијом Лесковац.
У акцији је учествовало 65 даваоца, прикупљене су 58 јединице крви, од чега су 34 јединице крви прикупљене од првих даваоца- наших младих суграђана, ученика наше школе.
Трансфузија крви је од животне важности за све оне које чека хитна здравствена интервенција, жртве саобраћајних несрећа, људи који пате од анемије, болесне, бебе, труднице..
Наши ученици су имали прилику да у исто време провере своје здравље код лекара, да сазнају своју крвну групу, и да самим чином давања подстакну своју циркулацију. Многи су са својих 18 година ступили у породицу давалаца крви и крунисали своје пунолетство донирањем крви.
У акцији су сем ученика школе учествовали и професори.
Црвени крст Лесковац је изразио посебну захвалност нашим младим суграђанима- ученицима Економске школе и њиховим професорима и управи школе на добро организованој и спроведеној акцији ДДК.