Економска школа „Ђука Динић” у Лесковцу једна је од шест школа у Србији која је успоставила сарадњу са Бугарско–српским центром, чије је седиште у Врању. Сарадња са центром успостављена је са циљем неговања пријатељких односа са суседним земљама,  али и промовисања европских  односно мултикултуралних вредности.  Споразум о сарадњи потписали су Биљана ђорђевић, в.д. директора школе и Дарко Аначков, директор центра. Овом приликом школа је као донацију  од Бугарско–српског центра добила мултифункционални штампач Kyocera ECOSYS FS–140.

Економска школа ће у току маја у оквиру сарадње са Бугарско–српским центром учествовати у пројекту „Бугарска ти пружа руку —упознај је”.  Пројекат је подржан од стране Министарства спољних послова Републике Бугарске, у оквиру ширег  пројекта „Бугарска помоћ за развој”. Ученици ће у току маја слушати предавања и учествовати у радионицама, а теме којима ће се бавити, заједно са својим менторима и уз њихову свесрдну подршку, биће борба против дискриминације и насиља међу ученицима у средњој школи, док се други део реализације пројекта односи на промоцију европских вредности, промоцију туристичких потенцијала двеју суседних земаља, као и могућности сарадње на пољу образовања, културе, туризма и економије. Очекује се да ће уводним радионицама присуствовати конзул Републике Бугарске.