Од почетка другог полугодишта у Економској школи “Ђука Динић” организовани су курсеви енглеског језика за две групе полазника. Полазници су професори и стручни сарадници школе, а и предавачи су професорке енглеског језика у Економској школи и то Данијела Јовановић Алексић и Слађана Јовић које добровољно раде са својим колегама, следећи идеју и потребу да се стално ради на личном усавршавању и јачању интелектуалних капацитета, посебно у духу интернационализације и Европског развојног плана који се налазе у Школском развојном плану Економске школе за наредних пет година. На тај начин професорке енглеског језика доприносе и бољем етосу у школи и јачању капацитета установе радећи са по две групе од по десетак ентузијастичних полазника. Атмосфера на часовима је радна и позитивна. Потврђује се да смо колегијално једни другима најбољи ослонац и да школа треба да користи унутрашње ресурсе за усавршавање својих запослених.

И ранијих година било је покушаја да се овакве обуке организују, али је сада под утицајем укључивања у Еrasmus пројекте и захваљујући добром плану и жељи колектива да учествује у оваквим активностима, коначно дошло до реализације.

У сличном духу и професор Синиша Илић са групом професора одржаће у наредном периоду информатичку обуку.