У просторијама школе 14.2.2023. г. потписан је споразум о наставку сарадње са Бугарско–српским центром. Споразум су потписали директорка Економске школе Биљана Ђорђевић и Дарко Аначков, директор Бугарско–српског центра, у присуству бугарског конзула Димитра Цанева. У оквиру сарадње биће реализован пројекат  „Културна дипломатија и млади — мост развоја бугарско–српских односа”, који је осмишљен „са циљем подстицања боље климе међународног поверења и разумевања у којима могу да функционишу званични односи”. Пројекат је намењен младима и кроз њега ће бити организоване три радионице у којима ће учешћа узети и наши ученици: радионица сликања на платну, у оквиру које ће учесници уз помоћ академског сликара сликати мотиве по којима је Бугарска позната; презентација народних бугарских инструмената и радионица за израду мартеница. За најбоље учеснике предвиђене су награде, а након реализације радионица за све учеснике БСЦ организује посету Националном историјском музеју у Софији.