У организацији Економске школе, Ученичког парламента и Канцеларије за младе Града Лесковца ученици наше школе, у пратњи педагога Сање Коцић Маркакис и наставнице Бојане Џунић, као награду за постигнуте резултате посетили су 19.04.2024. г. Народну скупштину РС у Београду.

У пратњи водича обишли су велику и малу скупштинску салу, дипломатски салон, библиотеку
Народне скупштине, где су имали и прилику да виде први Устав Краљевине Србије и чују када су започели први темељи ове импозантне монументалне академске грађевине. Ученици су у пратњи водича, посланика могли да постављају питања о архитектури скупштинске зграде и да упознају рад Парламента.

Најимпресивније за њих била су два симетрично постављена степеништа од мермера, дипломатски салон и библиотека Народне скупштине.