У нашој школи у току је реализација пројекта „Бугарска ти пружа руку—упознај је”. Овај пројекат Економска школа реализује са Бугарско–српским центром, чије је седиште у Врању. Пројекат се реализује у циљу неговања добрих и пријатељских односа, као и промоције мултикултуралних вредности односно сарадње на пољу образовања, културе и туризма. Гости су се након посете кабинету градоначелника др Горана Цветановића и разговора са њим упутили у лесковачки Народни музеј, где је отворена изложба „Одело не чини човека, али много о њему говори”. После посете музеју наша школа је била домаћин осталих активности. У пројекту је узело учешћа укупно 25 ученика другог разреда и 7 наставника ментора који ће подржавати ученике у раду. Ученицима су се првог дана обратили бугарски конзул Димитар Цанев и директорка школе Биљана Ђорђевић. Они су изразили задовољство због више него успешног почетка узајамне сарадње и пожелели ученицима срећан рад. Ученици су првог дана учествовали у радионицама чија је теме била писање пројеката. Групни рад омогућио им је размену искустава, идеја и мишљења и на крају овог дела свака група представила је свој пројекат. Другог дана ученици су слушали предавања о туристичком потенцијалу двеју земаља и географским знаменитостима, а трећег дана их очекују теме које се тичу препознавања насиља и превенције насиља, као и борба против дискриминације. У понедељак, 16. 5,очекује их кратка провера знања стеченог на радионицама и предавањима, а ученик који буде имао најбоље резултате на тесту биће учесник финала, док ће троје првопласираних отићи на екскурзију у Софију.